//////

Archive for Styczeń, 2017

Bycie informatykiem ma bardzo wiele plusów. Każdy właściwie może być nim wystarczy tylko tyle by się lekko zainteresować. Języków programowania jest wiele a więc możemy wykazać się różnoraką wiedzą na ten temat. Większość z nas w sumie nie chce interesować komputerami, ponieważ maja duże obawy. Oczywiście komputeryzacja i informatyzacja teraz niezbędne gdyż jesteśmy uzależnieni od tego. Większość z nas nie ma świadomości tego jak to możliwe, ale komputery opanowały wszystkie dziedziny naszego życia. Właściwie nic byśmy nie mogli zrobić gdyby nie one. Doskonałym przykładem są komputery w samolotach, samoloty są w taki sposób zautomatyzowane, że nie mogłyby lecieć, jeżeli by nie było komputerów. Nie mamy nawet świadomości tego jak to jest trudne żyć bez komputerów. Dlatego musimy się już przyzwyczaić do tego, że komputery są nieodłączne w dzisiejszym świecie. Oczywiście można zminimalizować ich obecność, ale właściwie całkowicie nie da rady wyeliminować. Musimy się z tym pogodzić tak już jest.

Warto byśmy rozważyli czy jest nam potrzebny laptop czy też komputer stacjonarny. Oczywiście większość ludzi, którzy uważają, że bycie mobilnym to podstawa postawi na laptopy, takie małe przenośne, które można trzymać nawet w torebce. Nie mamy nawet zielonego pojęcia o tym jak łatwo można teraz kupić komputer będący miniaturą tych sprzed kilku lat i mający o wiele więcej nawet funkcji oraz możliwości. Są one nie tylko poręczne, ale także zużywają mniej prądu. Mu natomiast jesteśmy pewni tego, że komputer nie będzie nam przeszkadzał tylko będzie urządzeniem pomocnym. Informatyka rozwinęła się juz w takim stopniu, że jesteśmy w stanie w takim jednym małym pudełeczku zmieścić o wiele, wiele więcej niż kiedyś. Dodatkowo dla kobiet jest bardzo dużo komputerów, które bardzo ładnie wyglądają i możemy wybierać sobie między najrozmaitszymi kolorami oraz rodzajami lakieru na karoserii naszego laptopa. Większość kobiet, więc może sobie pozwolić na odrobinę ekstrawagancji gdyż to dzięki temu moda się wyróżnić.

Absolwenci szkół średnich oraz techników, mają coraz szerszy wybór różnego rodzaju kierunków studiów, zwłaszcza, że oferowane są im studia zarówno humanistyczne, jak i techniczne. Psychologia, europeistyka, dziennikarstwo – to tylko kilka kierunków, które cieszą się największym zainteresowaniem młodych osób. Obok nich jednak coraz częściej mówi się także o informatyce, kierunku bardziej techniczno – matematycznym, który wybierany jest jednak zarówno przez młodych mężczyzn, jak i przez kobiety. Z całą pewnością młode osoby doskonale zdają sobie sprawę z tego, że informatyka jest bardzo przyszłościowym kierunkiem studiów, zwłaszcza, że już teraz wiele osób może znaleźć po tym kierunku pracę. Informatyka jest dziedziną, która nie kształci już tylko i wyłącznie informatyków w ogólnym tego słowa znaczeniu, coraz częściej bowiem można kształcić się w określonym kierunku. Decydując się na studia na tym kierunku, można zatem zostać między innymi programistą, grafikiem komputerowym, administratorem sieciowym czy nawet inżynierem oprogramowania. Możliwości jest więc naprawdę wiele.
Polecane