Monthly Archives: Styczeń 2017

Pteroglider 1.2

Głównym bohaterem Pteroglider 1.2 jest Pteronodon. To właśnie on ma za zadanie wyeliminowanie strzelaniem wszelkich przeciwników, którzy staną mu na drodze. Grafika została utrzymana w trójwymiarowej technologii, która ponadto oferuje graczowi ciekawe efekty wizualne, jak również dźwiękowe. Wszystko dzieje się w przestrzeni kosmicznej. Sterowanie w Pteroglider 1.2 nie jest specjalnie skomplikowane, ogranicza się do wykorzystania klawiszy WSAD, które można również zastąpić strzałkami i kursora myszki. Bohater musi zestrzelić jak największą ilość przeciwników, którzy pozostawiają po sobie cenne przedmioty, również możliwe do zebrania przez bohatera, a dzięki temu zebranie większej ilości punktów. Oczywiście, w każdym momencie bohater musi uważać, żeby nie narazić własnej osoby na niepotrzebne straty, tylko przetrwać w jak najlepszym wydaniu. Pojazd, którym steruje bohater Pteroglider 1.2 również ma dobre wyposażenie, przede wszystkim w broń laserową i rakiety samonaprowadzające, uruchamiane prawym przyciskiem.

Samodzielna naprawa komputera. Krok po kroku

Zdarza się w życiu tak, że sprzęt, który posiadasz od wielu lat nagle odmawia całkowicie posłuszeństwa. Co w takim wypadku zrobić i jak przetrwać trudny kryzysowy moment naprawy. Nie będzie tajemnicą, że najlepiej uchronić się przed niemiłymi konsekwencjami zepsucia komputera trochę wcześniej poprzez stosowanie odpowiedniej profilaktyki. Każdy użytkownik powinien sobie uzmysłowić, że najważniejsze jest posiadanie sprzętu przynajmniej w dwóch egzemplarzach. Należy tez cyklicznie zgrywać dane na dyski zewnętrze, aby przypadkiem nie narazić się na ich utratę. Zdarza się to niestety całkiem często. Oczywiście ludzie o tym zapominają, a później podczas awarii nie mogą sobie wybaczyć własnej głupoty, ale prawda jest taka, że obsługa komputera osobistego nieodłącznie wiąże się właśnie z takimi czynnościami, które obowiązkowo trzeba wykonywać. Warto także od czasu do czasu przeczytać specjalistyczny artykuł o zachowaniu sprzętu w bezpieczeństwie przez wiele lat. Da się to zrobić i oczywiście jak zwykle nie można wydawać pieniędzy wyłącznie na tanie podzespoły. Im lepszy masz komputer, tym większa szansa, że długi ci posłuży bez szwanku. Nie żałuj pieniędzy, bo one są niczym w porównaniu do stresu, którego doznasz podczas awarii.

Jaka jest najlepsza platforma do gier

Jeżeli jesteś zapalonym graczem, który przede wszystkim wykorzystuje komputer do grania, być może warto w twoim przypadku rozważyć zakup konsoli do gier? Pod wieloma względami konsolowa rozrywka może dać więcej przyjemności niż granie w gry na komputerze klasy PC. Przede wszystkim niejednokrotnie oznacza to większą wygodę, ponieważ wraz z konsolą otrzymujemy wygodne pady do gry, dzięki czemu nie musimy stukać w niewygodną i nieporęczną klawiaturę komputerową. Jeżeli lubimy gry zręcznościowe, w których liczy się refleks, na pewno docenimy grę na konsolowym padzie. Minusem konsol jest natomiast to, że gry strategiczne, w których głównie wykorzystuje się mysz komputerową, występują na tej platformie o wiele rzadziej. W ten rodzaj gier akurat przyjemniej gra się na komputerze i mamy tutaj znacznie większy wybór tytułów. Czyli tak naprawdę wiele zależy od naszego gustu oraz preferencji gdyż poszczególne gatunki gier są czasami częściej a niekiedy rzadziej reprezentowane na poszczególnych platformach do gier. Na pewno za zaletę konsoli możemy uznać to, że gry na nią tworzone zawsze będą na niej działać i będą z nią kompatybilne. W przypadku komputera w miarę tworzenia nowych gier ich wymagania sprzętowe niestety rosną i któregoś dnia może się okazać, że nasz sprzęt nie będzie w stanie obsłużyć jakiejś nowej gry. W takim przypadku warto pomyśleć o wymianie niektórych komponentów na nowsze. W przypadku, gdy mamy laptopa będzie taka modernizacja bardziej utrudniona i kosztowniejsza. Tradycyjny komputer stacjonarny jest bardziej podatny na modyfikacje oraz modernizację i również należy mieć tego świadomość.

Warto się informatyzować

Bycie informatykiem ma bardzo wiele plusów. Każdy właściwie może być nim wystarczy tylko tyle by się lekko zainteresować. Języków programowania jest wiele a więc możemy wykazać się różnoraką wiedzą na ten temat. Większość z nas w sumie nie chce interesować komputerami, ponieważ maja duże obawy. Oczywiście komputeryzacja i informatyzacja teraz niezbędne gdyż jesteśmy uzależnieni od tego. Większość z nas nie ma świadomości tego jak to możliwe, ale komputery opanowały wszystkie dziedziny naszego życia. Właściwie nic byśmy nie mogli zrobić gdyby nie one. Doskonałym przykładem są komputery w samolotach, samoloty są w taki sposób zautomatyzowane, że nie mogłyby lecieć, jeżeli by nie było komputerów. Nie mamy nawet świadomości tego jak to jest trudne żyć bez komputerów. Dlatego musimy się już przyzwyczaić do tego, że komputery są nieodłączne w dzisiejszym świecie. Oczywiście można zminimalizować ich obecność, ale właściwie całkowicie nie da rady wyeliminować. Musimy się z tym pogodzić tak już jest.